این اسلامی انقلاب نگهبان برگزاری انتخابات

این: اسلامی انقلاب نگهبان برگزاری انتخابات کاندیدای جبهه مردمی انتخابات ریاست جمهوری خبر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت + صعود معاملات آپارتمانهای قدیمی

در بهمن ماه امسال معاملات آپارتمانهای قدیمی ۱۱ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن یافته است. 

قیمت + صعود معاملات آپارتمانهای قدیمی

صعود معاملات آپارتمانهای قدیمی + قیمت

عبارات مهم : بازار

در بهمن ماه امسال معاملات آپارتمانهای قدیمی ۱۱ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن یافته هست.

به گزارش ایسنا، سهم واحدهای نوساز از کل معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت دومین سال متوالی سقوط کرد. بهمن ماه سال گذشته معاملات واحدهای کمتر از ۵ سال ۴.۸ درصد نسبت به سال قبل از آن کم کردن یافته بود. امسال این رقم افت ۱۰.۶ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل تجربه کرد. بهمن ماه ۱۳۹۶ سهم واحدهای نوساز از کل معاملات، ۱۶ درصد نسبت به دو سال قبل کم کردن یافت و از ۵۶.۵ درصد به ۴۸.۷ درصد رسید.

آمار حاکی از آن است که به دنبال حباب قیمت مسکن در سال ۱۳۹۱ هر ساله سهم واحدهای نوساز از کل معاملات مسکن کمتر شده است و امسال این شکاف به بالاترین حد خود رسیده هست. عوامل زیادی در گرایش متقاضیان به خرید واحدهای قدیمی ساز دخیل بوده که مهمترین آن به کم کردن قدرت خرید خانوارها و تورم انتظاری که هر ساله بازار مسکن را ترساندن می کرده مربوط شده است است.

قیمت + صعود معاملات آپارتمانهای قدیمی

در بهمن ماه امسال با اینکه واحدهای دارای عمر کمتر از ۵ سال با رقم ۴۸.۷ درصد، بیشترین سهم را از معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داشتند، این سهم در مقایسه با بهمن سال گذشته ۵.۲ درصد کم کردن یافته هست. در برابر سهم واحدهای ۶ سال به اوج ۵.۳ درصد رشد کرده و هم اکنون ۵۱.۳ درصد از کل معاملات را به خود تخصیص داده شده است می دهند. بیشترین رشد تعداد خرید و فروش در واحدهای ۱۶ تا ۲۰ سال ایجاد شده است که با زیاد کردن ۴۶ درصدی نسبت به واحدهای مشابه در سال گذشته هم اکنون ۱۱.۹ درصد از کل معاملات را به خود تخصیص داده شده است می دهند. در مقابل، واحدهای ۶ تا ۱۰ سال کم کردن ۴.۲ درصدی را نسبت به واحدهای مشابه در سال گذشته تجربه کردند.

اما بازار مسکن که شرایط پیش رونق خود را طی می کند، در ماههای دی و بهمن امسال دچار سکته نقطه به نقطه شد. زیاد کردن حجم معاملات در نیمه دوم امسال که با توجه به ثبات اقتصادی، رسیدن قیمت مسکن به کف، زیاد کردن توان متقاضیان، موجودی آپارتمانهای خالی و زیاد کردن تدریجی بازده سرمایه بخش مسکن نسبت به بازارهای رقیب اتفاق افتاد در آذرماه با رشد ۵۰ درصدی معاملات و ۱۵ درصدی قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل همراه شد ولی از ابتدای زمستان سرعت زیاد کردن نقطه به نقطه معاملات کاسته شد. معاملات در دی ماه ۱۳.۵ درصد و در بهمن ماه ۱۷.۷ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن یافت. این سرعت گیر در شرایطی ظاهر شد که تقاضا جهت خرید واحدهای قدیمی ساز سهم بالاتری را نسبت به پارسال در بر گرفته هست. به بیان دیگر درصد معاملات واحدهای نوساز نه تنها زیاد کردن نیافته بلکه نسبت به کل با کم کردن مواجه بوده است.

در بهمن ماه امسال معاملات آپارتمانهای قدیمی ۱۱ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن یافته است. 

افت خرید و فروش واحدهای نوساز می تواند نمایی از بازار مسکن ارایه کند که نشان می دهد این نوع واحدها رشد قیمت پیش از موعدی را شروع کرده اند که نخستین ضربه از سوی فروشندگان این نوع واحدها به پیش رونق مسکن زده شد. در ادامه به علت رشد یکباره قیمت دلار که با زیاد کردن حجم تقاضا در بازار ارز مواجه شد، معاملات مسکن در دی ماه تحت تاثیر کم کردن تقاضا قرار گرفت. در بهمن ماه نیز بسته پیشنهادی بانک مرکزی جهت پرداخت سود ۲۰ درصد بانکی از طریق گواهی سپرده که سقوط آزاد قیمت دلار مواجه شد و آن از محدوده ۵۰۰۰ تومان به ۴۴۰۰ تومان رساند، شوک دوم را به بازار مسکن وارد کرد

واژه های کلیدی: بازار | معاملات آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

قیمت + صعود معاملات آپارتمانهای قدیمی

قیمت + صعود معاملات آپارتمانهای قدیمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz